Noc Muzeów 2022!

Noc Muzeów 2022!

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji „Nocy Muzeów”. W tym roku pod hasłem „Nocne zwiedzanie Ziemi Kościańskiej”. Nazwa ta jest właściwsza, tym bardziej, że zaglądamy przede wszystkim do obiektów pałacowych, dworskich, urokliwych kościołów i niesamowitych zakamarków. W roku 2022 proponujemy następujące wydarzenia:

16:30 | zwiedzanie parku w Jarogniewicach  (i pałacu z zewnątrz), wyjątkowego miejsca przez lata należącego do rodziny Żółtowskich. W jednym z najpiękniejszych parków Wielkopolski obejrzymy unikatowe sfinksy! Nie jednego, nie dwa, ale małe stado 🙂


18:00 | zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Czerwonej Wsi. Od kilku lat miejsce to jest niedostępne. Specjalnie dla Was udało się nam uzyskać zgodę na wejście. Wspólnie przemierzymy zakamarki pamiętające czasy bytności Chłapowskich i Heleny Modrzejewskiej. Pałac w Czerwonej Wsi to jedno z najciekawszych pod względem architektonicznym miejsc w Wielkopolsce. Odkryjcie kilka z nich razem z nami!


19:30 | zapraszamy do Kopaszewa! Spotkamy tu Zofię z Chłapowskich Koźmianową i słynną Błękitną Damę, usłyszymy o dziejach miejscowości i obejrzymy jej skarby.


20:30 i 21:30 | po raz pierwszy zapraszamy do Gryżyny! Obejrzymy zabytkowy kościół zaprojektowany przez Alexisa Langera, wejdziemy na jego sklepienia, emporę organową, poznamy historię miejscowości, zajrzymy do dworu Zakrzewskich i Lossowów! Ograniczona liczba osób mogących wejść na sklepienia! 10 osób w grupie. ZAPISY ZAKOŃCZONE!!!

ZGŁOSZENIA – GRUPA 1

ZGŁOSZENIA – GRUPA 2


22:30 | wejdź do migoczącego setkami płomyków, skąpanego w mroku nocy kościoła w Gryżynie i daj się porwać wyjątkowym utworom zaaranżowanym na organy. Najbardziej znane dzieła klasyki, muzyka filmowa, romantyczna klasyka i … niespodzianka! Drugiego takiego koncertu nie znajdziesz!


Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne w pałacu w Kopaszewie. Mamy nadzieję, że będzie również otwarta restauracja pałacowa, więc jeżeli ktoś będzie mieć ochotę na „małe co nieco” na tarasie pod gwieździstym niebem, to nie znajdzie lepszego miejsca niż Kopaszewo!


 

Tak, jak podczas każdej Nocy Muzeów, także w ramach naszego wydarzenia, możliwe będzie nabycie w promocyjnej cenie uwzględniającej 20% rabat książek z serii „Miejsca i Sztuka” (tomów dedykowanych Racotowi, Kopaszewu, Choryni, Turwi), monografii Leopolda Nowotnego czy chociażby książki „Krzyże, figury i kapliczki przydrożne Ziemi Kościańskiej”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w ramach trzeciego etapu rewitalizacji nekropolii Chłapowskich w Rąbiniu.