Inicjujemy renowację tablic wielkopolskich organiczników!

Inicjujemy renowację tablic wielkopolskich organiczników!

7 listopada 2019 z inicjatywy dra Emiliana Prałata, Fundacja Bonum Adipisci – Dążyć do dobra, włączyła się w projekt renowacji tablic pamiątkowych wielkopolskich lekarzy organiczników – Karol Marcinkowskiego, Franciszka Chłapowskiego i Aleksandra Koncewicza. Tablice pamiątkowe dwóch pierwszych lekarzy znajdują się w murze okalającym kościół św. Wojciecha w Poznaniu. Upamiętniają dwóch wybitnych Wielkopolan, których groby zostały zniszczone w czasie II wojny światowej. Grób Koncewicza do dnia dzisiejszego znajduje się na nekropolii Chłapowskich w Rąbiniu.

Prace obejmują gruntowną renowację tablicy Marcinkowskiego i nagrobka Koncewicza. W odniesieniu do płyty komemoratywnej Chłapowskiego planowane jest wykonanie – ze względu na stopień zniszczenia – nowej na wzór istniejącej, a zarazem przeniesienie historycznej do Czerwonej Wsi, z której dr Franciszek pochodził. 

W dniu 19 grudnia 2019 odbyło się spotkanie członków Zarządu Fundacji dra Emiliana Prałata i Stanisława Chłapowskiego z prorektorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Michałem Musiałem i panią Dominiką Bazan, w trakcie którego Alma Mater dwóch wspomnianych lekarzy zaproszona została do współpracy, której efektem ma być odnowienie tablic wszystkich trzech organiczników.

Wszystkich zainteresowanych wsparcie tej inicjatywy prosimy o wsparcie. Liczy się każda złotówka! 

Oto numer konta Fundacji: 81 1140 2004 0000 3402 7900 6405

Więcej informacji znajdziecie Państwo w ZAKŁADCE

Comments are closed.