Album o Turwi – konkurs i poszukiwania zdjęć

Album o Turwi – konkurs i poszukiwania zdjęć

Zapraszamy do włączenia się w wyjątkową inicjatywę. Przygotowujemy album fotograficzny – Turew. Kolebka pracy organicznej. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do włączenia się w to wyjątkowe wydawnictwo, które ma pokazać piękno Turwi i jej okolic, jak również ukazać to szczególne miejsce, które za sprawą życia i działalności Dezyderego Chłapowskiego, stało się kolebką pracy organicznej. Wiemy, że są wśród Państwa utalentowane osoby, które potrafią uchwycić tak ulotne piękno naszego regionu.

Niestety nie możemy nagrodzić wszystkich zdjęć i ich twórców. Jednak dla autora/autorki zdjęcia, które zyska najwięcej głosów w plebiscycie na najlepsze trzy ilustracje książki, przewidujemy nagrody pieniężne odpowiednio w kwocie 800 złotych (1 miejsce), 500 zł (2 miejsce), 300 zł (trzecie miejsce).

Czego szukamy?

Chcemy zebrać sto fotografii Turwi i jej okolic (pałacu Chłapowskich, parku, zadrzewień śródpolnych, pomników, osób i otoczenia w promieniu miejscowości – TUREW – GOŁĘBIN – WRONOWO – BŁOCISZEWO – RĄBIŃ – KOPASZEWO – WYSKOĆ), najlepiej w różnych porach roku.

Jakie parametry muszą mieć zdjęcia?

Format tiff., jpg., rozdzielczość > 300 dpi.

Jak wziąć udział w projekcie?

Prześlij zdjęcia jako osobne pliki lub za pomocą np. wetransfer na adres bonumadipisci@gmail.com. Zdjęcia powinny być ponumerowane. Do zdjęć dołącz plik word, w którym znajdzie się numer zdjęcia, tytuł, jaki mu nadałaś/łeś, datę wykonania, miejsce, twoje imię i nazwisko. Na zdjęcia czekamy do 30 czerwca.

Wysłałem/łam zdjęcia. Co dalej?

Do 30 lipca wybierzemy spośród przesłanych zdjęć, setkę, która trafi do albumu. Po dopełnieniu formalności trafią one do grafika, który przygotuje je do składu i druku.

Jeżeli Twoje zdjęcie sią nam spodoba, wyślemy do Ciebie umowę licencyjną. Zachowujesz prawa autorskie, natomiast prawa majątkowe przechodzą na Fundację. Nie mamy środków by móc zapłacić Ci za zdjęcie, ale otrzymasz od nas egzemplarz albumu. Co jeszcze zyskasz? Dzięki Twojemu talentowi utrwalimy dla potomnych kawałek naszego „tu i teraz”. Dzięki Tobie zapisze się kolejna karta historii. Zaprosimy Cię na oficjalną prezentację książki. W trakcie tego spotkania otrzymasz egzemplarz publikacji.

 

Comments are closed.