Finał konkursu Dezydery Chłapowski – życie i dzieło

Finał konkursu Dezydery Chłapowski – życie i dzieło

Kolejny finał konkursu „Dezydery Chłapowski – życie i dzieło za nami”! Do etapu końcowego zakwalifikowano 20 osób z 8 szkół. Finał odbył się w pałacu w Kopaszewie. Organizatorami konkursu są Fundacja „Bonum adipisci” – Dążyć do dobra i Stowarzyszenie Oświatowe im. D. Chłapowskiego. Punktualnie o 10:00 dr Emilian Prałat przywitał uczestników – uczniów wraz z opiekunami i rodzicami. Następnie głos zabrał członek Zarządu Spółki DANKO Leszek Stawicki , dyrektor Zakładu Nasienno-Rolnego Kopaszewo Wiktor Majchrzak i prof. Cezary Trosiak. O 10:20 rozpoczęła się części pisemna (test z częściowo otwartymi pytaniami). Do uzyskania było 37 punktów. O 11:00 rozpoczęło się sprawdzanie prac (jury w składzie: dr Prałat, Judyta Konik i Beata Sobczak), a uczniowie i opiekunowie mieli okazję posilić się i obejrzeć pałac w Kopaszewie. Do części ustnej zakwalifikowano 7 osób. Rozpoczęła się ona o 11:30. Po wyczerpaniu puli 35 pytań, zliczeniu punktów z części pisemnej i ustnej, ustalono następującą listę laureatów:

 

1 miejsce Marta Mazur (SP nr 11 im. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu)

2 miejsce Roksana Lisiecka (SP w Jerce)

3 miejsce (ex aequo) Jeremi Ganowicz (SP nr 11 im. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu), Kamil Majchrzak (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu), Wojciech Wróbel (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie), Michalina Kustosz (Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Lubiniu), Tobiasz Ścigacz (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie).

 

Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Spółki DANKO. Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się w trakcie sesji Rady Miasta Kościana 14 czerwca.

 

Comments are closed.