Pięciolecie Fundacji
W 2024 roku mija 5 lat od powołania do życia przez dra Emiliana Prałata Fundacji „Bonum adipisci” – Dążyć do dobra. Ciesząc się z tego bardzo dla Fundacji intensywnego czasu, chcemy zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowym spotkaniu, które będzie nie tylko podsumowaniem dotychczasowej działalności i prezentacją kolejnych działań, ale przede wszystkim wydarzeniem promującym bliskie naszej organizacji idee pracy organicznej. Stąd też bogaty program wydarzeń, które złożą się na popołudnie i wieczór dedykowane przybliżeniu wszystkim gościom niezależnie od wieku, zróżnicowanych aspektów tradycji chłapowszczyzny i pracy organicznej. Zapraszamy do zapoznanie się z programem przygotowanym na 25 sierpnia oraz informacjami dotyczącymi poszczególnych punktów spotkania.
Szereg wydarzeń, które przewidziano w ramach spotkania będą miały związek z promowaniem spuścizny rodu Chłapowskich oraz ideą pracy organicznej. Nasza Fundacja od zeszłego roku jest na Szlaku Pracy Organicznej.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:
15:00 część oficjalna:
- powitanie gości
- wystąpienie Prezesa Zarządu podsumowujące dotychczasowe działania Fundacji oraz nakreślające dalsze plany
- wystąpienia gości: Potomkowie Rodziny Chłapowskich, przedstawiciele władz
15:30 Muzeum Fundacji i jego wizja – prezentacja koncepcji utworzenia przez Fundację Muzeum połączona z prezentacją repliki munduru gen. Dezyderego Chłapowskiego (uszytego dzięki pozyskaniu grantu w ramach Szlaku Pracy Organicznej)
16:00 Koncert zespołu Beatgirls String Trio
16:45 prelekcja poświęcona mundurowi gen. Chłapowskiego oraz ciekawostki związane z pracą organiczną; spotkanie z rekonstruktorami, piknik historyczny; możliwość obejrzenia okolicznościowej wystawy poświęconej gen. Chłapowskiemu oraz wystaw znajdujących się w pałacu w Kopaszewie.
Warsztaty i animacje adresowane są do dzieci i dorosłych. Przygotowaliśmy m.in. quiz wiedzy o gen. Chłapowskim. Dla najmłodszych zajęcia kreatywne, m.in. wykonywanie medali z podobiznami Chłapowskiego, kolorowanki itp.
Po zasadniczych częściach spotkania zapraszamy na bankiet kawowy, ciasto, zimne napoje.
Beatgirls String Trio zrodziło się w 2013 roku podczas koncertów w Szwajcarii wraz z orkiestrą Alex Big Band pod batutą uznanego artysty Aleksandra Maliszewskiego. Artystki, dzięki pełnej kobiecości ekspresji muzycznej ilustrują poprzez dźwięki swych instrumentów niesamowicie bogatą w emocje muzykę.
Pod tą nazwą kryje się nie tylko nawiązanie do zespołu The Beatles, których własne aranżacje utworów wykonują artystki. „Beat” w języku angielskim oznacza „uderzenie”, „puls”. Muzyka jest niczym naturalny rytm życia – uderzenie serca – jest zmienna; jednym razem spokojna, delikatna, innym razem energiczna, szybka i żywiołowa.
Pełne namiętności, ekspresji i wyrazu trzy instrumenty, to trzy różne charaktery. Połączenie ich razem w jedną muzyczną całość oraz bogate doświadczenie w grze scenicznej sprawią, że pozostaniecie Państwo pod wrażeniem wykonywanej przez zespół muzyki, jako wyraz jedynej w swej rodzaju ekspansji niezapomnianych emocji, których dostarczyć mogą jedynie Beatgirls String Trio.
Anna Moryto – założycielka firmy “Stroje z Pasją” oraz Muzeum Historii Ubioru. Fascynacja historią ubioru towarzyszy jej od lat. Obecnie zawodowo zajmuje się tworzeniem replik orz rekonstruowaniem strojów historycznych od XVIII do XX wieku. Ma szerokie doświadczenie, które zdobyła we współpracy z muzeami i klientami indywidualnymi z Polski oraz Europy. W swych działaniach zawsze na pierwszym miejscu stawia prawdę historyczną. Stara się aby powstające ubiory możliwie jak najdokładniej przypominały oryginalne stroje historyczne. Chodzi tu zarówno o wygląd zewnętrzny jak i samą konstrukcję oraz rodzaj materiałów i dodatków. Wykonaniem strojów zajmują się profesjonalne szwaczki i krawcowe – mistrzynie igły, z którymi współpraca owocuje jeszcze piękniejszymi ubiorami.
Views: 697